Haber
Türkiye, İtalya’yı 35-24 yenerek ikinci galibiyetini aldı.
![](https://pinarhisar-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/turkiye-italyayi-35-24-yenerek-ikinci-galibiyetini-aldi-E1sbFX7c.webp)
Avrupa Hentbol Şampiyonası 17 Yaş Altı Kızlar 2. Klasman A Grubu ikinci maçında Türkiye, İtalya’yı 35-24 mağlup etti.
Ankara’da Prof. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda oynanan karşılaşmada milli takım ilk yarıyı 16-12 önde geçti. İkinci yarıda farkı açan ay-yıldızlı grup, salonu 35-24 kazandı.
Grupta 2’de 2 yapan Türkiye, 9 Ağustos Çarşamba günü üçüncü maçında Avusturya ile karşılaşacak.
Başkentte düzenlenen organizasyonda A Grubu’nda günün sonraki maçında Letonya, İngiltere’yi 40-29 mağlup etti. B Grubu’nda Kosova Bulgaristan’ı 34-29 mağlup ederken, Polonya ve Finlandiya 24-24 berabere kaldı.