Ekonomi

Kripto faturası ABD Kongre komitesinde oybirliğiyle kabul edildi

Investing.com – Kripto varlık şubesi için son derece değerli olan ABD Kongre Evi Finansal Hizmetler Komitesi faturakabul etti.

Komite tarafından kabul edilen yasa tasarısı, kripto endüstrisi için bir dönüm noktası olarak görülecek ve kripto para birimlerinin hangi koşullar altında menkul kıymet veya emtia olarak görüleceğini belirleyecek. Bu kapsamda ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) sektör üzerindeki etkinliğinin artacağı düşünülmektedir. Ayrıca kripto sektörünü yaptırımlarla kontrol altında tutma politikası güden SEC’in yasa tasarısının yasalaşmasıyla yargı yetkisinin de netleşeceği düşünülüyor.

Bugünkü oturumda ABD Senatosu Tarım Komitesi’nin de aynı tasarıyı değerlendirmesi bekleniyor. Temsilciler Meclisi tarafından tam oylamanın yolunu açan Kongre’de ilk kez bir kripto düzenleyici yasa tasarısı oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda kripto sektörü savunucuları önemli bir zafer kazandı ve sektörün düzenleyici netlik kazanması için önemli bir adım atıldı.

Bazı yorumcular, kripto yasa tasarısının Demokratların desteğiyle Senato’da bir payı olabileceğini düşünüyor. Ancak bazı Demokratların ve Mali Hizmetler komitesinin en üst düzey Demokrat üyesi Maxine Waters’ın tasarıya şiddetle karşı çıkması bir uyarı işareti olarak görülüyor.

Senatörler ayrıca bugün stablecoin’lerle ilgili başka bir yasa tasarısını da değerlendirecekler.

Kripto para piyasalarında ise dün gece Fed’in 25 baz puanlık faiz artışı görüldü. faizartıştan sonra Powell’ın Şahin tonda konuşmasına rağmen kararlı kalmayı başardı. ABD komitesinde kabul edilen yasa tasarısının kripto sektöründeki olumlu hava üzerinde etkili olabileceği düşünülüyor.

bitcoin, Besledi Kararın ardından yatay seyrederek günü 29.300 dolardan kapattı. En büyük kripto para birimi yeni güne yatay bir başlangıç ​​yaparken, son saatte 29.500 dolara yakın seyrediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu